
Щорічно кожну четверту суботу листопада в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. З сумом та гіркотою ми згадуємо про Голодомор який став національною трагедією в історії українського народу. У 20 столітті українці пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Однак, на юридичному та законодавчому рівні статус «Голодомор» має лише геноцид українського народу 1932-1933 рр.. Голодомор – це глибока духовна рана, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь, це злочин, який не можливо приховати, це та страшна сторінка нашої історії, яка ніколи не повинна повторитися.
На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у бібліотеках системи оформлено книжкові виставки:
виставка - досьє «На колінах стою перед Вами, сповідаю жалобу сумну» Великокобелячківська СБ,
виставка - реквієм «Розгойдані дзвони пам’яті» - Супротивнобалківська СБ,

виставка – інсталяція «Свічка плакала в скорботі» - Забрідчанська СБ,
виставка - осмислення «Великий голод-вічний гріх» - Кунцівська СБ та викладка літератури «Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид українського народу в друкованих спогадах свідків, творах літератури і мистецтва» - Стовбино Долинська СБ.
На книжкових виставках представлено публікації,фотографії та документи про геноцид української нації,спогади і свідчення очевидців тих трагічних подій Великого Голодомору.
Як згоріле насіння,
Спить в землі покоління.
І долаючи путь,
Оглянись, не забудь.
|