9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено згідно Указу Президента України від 6 листопада 1997 р. № 1241/97, але відмічається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.
Свято української писемності та мови відображає унікальність та неповторність нашої мови. Головною традицією свята є загальнонаціональний радіодиктант для всіх бажаючих.
Мова – неоціненний скарб, даний кожній людині. Від народження ми пізнаємо світ через мову матері, батька, близьких людей. З цією рідною нам мовою ми не розлучаємось впродовж всього життя.
Українська мова – це голос нашого народу, його історія, минуле і майбутнє, це велике національне надбання. Українська мова визнана однією з найкрасивіших та наймелодійніших мов у світі.
Співучою, барвінковою, солов’їною називають її, бо в ній - душа України.
Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця.
На честь вшанування української мови бібліотеки системи підготували ряд заходів:
книжкові виставки «Класики українського слова» та «Наше диво калинове, кохана українська мова» Забрідчанська СБ
книжкова поличка поличка «9 листопада – День писемності та мови» - Великокобелячківська СБ
тематична поличка «Слово до слова – зложиться мова» - Супротивнобалківська СБ , книжкове дефіле «Рідна мова - калинова» - Кунцівська СБ та книжкова виставка «Єдиний скарб у тебе – рідна мова…» - Стовбино Долинська СБ.
|