![](https://3.bp.blogspot.com/-4MzWA5JhB_c/W_a8hRR0aDI/AAAAAAAAEGQ/TN_YR5AXJfYwtp_SD-lzl3ELflMWKLmBQCLcBGAs/s1600/DSC06050.JPG)
Новосанжарська ЦРБ
Коли знаєш історію, ти не дивуєшся тим процесам, які відбуваються в країні, можеш пояснити причини труднощів нашої нелегкої державницької дороги. «Дивись у корінь»,- попереджав нас Кузьма Прутков. Історія – це процес еволюційний. Причини всіх сьогоднішніх негараздів криються в нашому практично бездержавницькому ( за винятком періоду Київської Русі, Хмельниччини та чотирьох років визвольних змагань 1917-1921 років) минулому. Та ще під боком на Сході – «братняя любов»!
Як і хто з наших земляків прагнув будувати самостійну Україну, що робив для цього, про трагічну долю цих борців дуже цікаво, змістовно розповів Юрій Коцегуб - краєзнавець, першовідкривач для широкого загалу санжарців їхньої історії, імен наших земляків, які у ті складні часи, коли єдиним засобом масової інформації була Російська церква, що вже тоді стала на службу більшовицькій державі,зрозуміли необхідність боротьби за самостійність України і всіма доступними, можливими способами в міру свого розуміння , відстоювали інтереси Української Держави на політичному, військовому, культурно-духовному та релігійному фронтах.
Новосанжарський автор Віталій Чепіжний прочитав свій сонет аналітичного характеру «Маннергейм та Скоропадський»
Він звернувся до молоді: «Від Крут до Революції на Граніті, до Листопада 2013 р. студенти і молодь завжди були першими. Зараз у ваших руках і захист і розбудова нашої незалежності, нашого майбуття. Навчіться ототожнювати себе з Україною і завжди пам’ятайте: Україна – це ви!»
![](https://3.bp.blogspot.com/-gVQpI3Afbv8/W_fsUv0a-eI/AAAAAAAAEHg/AmBtBWSLXxIM7kTL6Cz4LyNwCNe8UB3zQCLcBGAs/s1600/DSC06068.JPG)
|